Skip to content
3D-printerid3D-printimise materjalid

Kuidas oma 3D-prinditud ehte- ja teisi mudeleid õigesti puhastada ja kõvendada

3D-printimine avab uksed innovaatilisele ehtetootmisele, võimaldades luua nii unikaalseid ainueksemplare kui ka suuremaid ehtetiraaže oluliselt taskukohasema hinnaga. Kui soovite teada, millised 3D-printerid on ehete printimiseks kõige sobilikumad, siis klõpsake lugege meie artiklit “8 näitajat, mida jälgida 3D-printeri valikul“.

Kuna järjest rohkem ehtekunstnikke valib 3D-printimise tehnoloogia, on väga oluline teada, kuidas värskelt prinditud ehteid optimaalselt puhastada ja kõvendada.

Heidame Phrozeni näitel pilgu kogu protsessile. See protsess sobib lisaks ehetele ka teistele 3D-prinditud objektidele.

Phrozen 3d prinditud ehete puhastamine

Kuidas oma 3D-prinditud ehtemudeleid põhjalikult puhastada

Enne selle protseduuri alustamist kandke ohutuse eesmärgil kindlasti kindaid.

Phrozen kuidas puhastada 3d prinditud ehteid

Samm 1: Oma ehete 3D-printerist eemaldamiseks kasutage metallist kaabitsat. Kaabits peaks kaasas olema teie Phrozen 3D-printeri tööriistakomplektis. Rakendage piisavalt jõudu, et teie 3D-prindid plaadi küljest hõlpsasti lahti tuleksid. Vajadusel eemaldage printimistoed. Printimistugesid võite eemaldada käsitsi, tangidega või eriti hea tulemuse saavutamiseks ka Phrozen Sonic Saberiga.

Samm 2: Seejärel kastke oma ehtemudelid klaasanumas 99% isopropanooli (isopropüülalkohol, edaspidi lühendatult IPA) või 95% etanooli ning sulgege anum kindlalt.

Phrozen kuidas puhastada 3d prinditud ehteid

Samm 3: Asetage anum ultrahelipesurisse. Lülitage seade sisse umbes 1 minutiks.

Kui teil ei ole ultrahelipesurit, pange oma ehete 3D-prindid lihtsalt alkoholilahusesse ja loksutage neid jõuliselt umbes 30-40 sekundit.

Peale seda võtke oma ehtemudelid välja ja kontrollige, kas neil on veel jääkvaiku.

Samm 4: Kui teie ehete printidel on ikka veel jääkvaiku, korrake sammu 3, kuni jääke pole.

Samm 5: Pärast ehtemudelite põhjalikku puhastamist kasutage suruõhupüstolit või -ballooni, et need kuivatada.

NB! Juhul kui märkate selle protsessi käigus oma mudelitel läikivaid kohti, korrake samme 3–5. Protsessi lõpus peaksid teie ehtemudelid olema matid.

Phrozen 3d prinditud sõrmused

Kuidas oma 3D-prinditud ehtemudeleid korrektselt kõvendada

Pärast ehtemudelite põhjalikku puhastamist on aeg ette võtta järgmine etapp, milleks on mudelite kõvendamine.

Samm 1: Asetage korralikult puhastatud 3D-ehtemudelid klaaskaussi ja täitke kauss glütseriiniga nii, et ehtemudelid oleks glütseriiniga täielikult kaetud. See tagab 3D-printide korrektse kõvendamise.*

NB! Glütseriini kasutamine on valikuline ja sõltub 3D-printimise materjali pakendil olevast juhendist.

Samm 2: Vastavalt sellele, kas kasutate glütseriini või mitte, asetage mudel koos glütseriiniga täidetud klaaskausiga (või ilma kausita, kui te glütseriini ei kasuta) kõvenduskambrisse. Võite selleks kasutada spetsiaalseid Phrozeni kõvenduskambreid või ka mõne teise tootja analooge. Phrozenil on olemas ka Wash & Cure kit komplekt, mis sisaldab nii pesumasinat kui ka kõvenduskambrit ja sobib seega ideaalselt suuremate 3D-prinditud mudelikoguste pesemiseks ja kõvendamiseks. Kasutada võib ka UV-lampi.

Lülitage kõvenduskamber sisse umbes 30–40 minutiks. Pange tähele, et kõvendamise aeg võib erineda sõltuvalt kasutatavast kambrist ja ehtemudelite erinevustest.

Kui teil ei ole UV-kõvenduslampi või -kambrit, võite asetada kausi ka kohta, kus teie ehete 3d-prindid oleksid päikesevalguse käes või 60 vatise lambipirni valguses, mis oleks 390-405 nm lainepikkusega ja sobiks UV-vaigu kõvendamiseks.

Samm 3: Pöörake oma ehtemudeleid iga 10 minuti järel, et tagada kõigi osade ühtlane kõvenemine UV-valguse käes.

Selle sammu võib vahele jätta, kui omate ühte Phrozeni kõvenduskambritest, kuna need on varustatud pöördlauaga, mis pöörleb 360 kraadi ja tagab, et mudeli kõik osad saaksid ühtlase koguse UV-valgust.

Samm 4: Pärast kõvendamisprotsessi lõpetamist vajutage oma ehtemudelitele erinevatest nurkadest ja kontrollige, kas need on põhjalikult kõvendatud. Kui ehtemudelid on korrektselt kõvendatud, peaksid need olema väga jäigad.

Ehtemudelid ei tohiks selles etapis olla haprad. Kui mõni osa teie 3D-prinditud ehtel tundub pehme või õrn, kõvendage mudeleid veel 10 minutit.

Samm 5: Korrake samme 1-4, kuni kõik teie ehtemudelid on jäigad.

Samm 6: Pärast kõvendamist loputage oma ehtemudelid esmalt kuuma ja seejärel külma veega. Pärast seda kasutage oma ehtemudelite kuivatamiseks suruõhupüstolit.

Samm 7: Pärast ehtemudelite kuivatamist kastke need veel umbes 30 sekundiks puhtasse IPA-sse.

Samm 8: Kui teie 3D-prinditud ehtemudelid on täielikult kuivanud, siis ongi nad valmis! Nüüd saate need valada ja valmistada neist imelised ehted!

Kui soovid abi 3D-printeri või lisaseadmete valikul, siis Tavast Eesti 3D-tehnoloogia spetsialistid aitavad Sind. Saada oma küsimused meiliaadressile 3d@tavast.ee või helista telefonil +372 6773993.

Phrozen 3d prinditud ehted

Related Articles

Disccussion

This Post Has 0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back To Top

Product Enquiry

Saada meile päring ja võtame ühendust esimesel võimalusel.
[]