Skip to content
Uudised

3D-printimine säästab ASSA ABLOY jaoks aega ja kulusid

ASSA ABLOY Group pakub täielikku valikut turvalahendusi, et inimesed tunneksid end turvaliselt ja kindlalt ning seda lihtsal ja mugaval viisil. ASSA ABLOY on esindatud enam kui 70 riigis ja on turuliidriks sellistes valdkondades nagu mehaanilised ja elektromehaanilised lukustussüsteemid, juurdepääsukontroll, identifitseerimistehnoloogia, sissepääsuautomaatika, turvauksed, hotelli turvalisus ja mobiilne juurdepääs. Hiljuti otsisid nende insenerid oma  avamislahenduste arendusprotsessi optimeerimiseks uusi lahendusi ning 3D-printimine osutus kõige sobivamaks.

Kasutades Henkel LOCTITE’i tehnilisi vaike Asiga printimisplatvormil, suutis ASSA ABLOY saavutada märkimisväärselt lühendatud tarneaja ja ka kulud vähenesid oluliselt.

ASSA ABLOY insenerid otsisid uusi tootearendustehnikaid, et optimeerida oma avamislahenduste tootearendusprotsessi. Tavapäraselt kasutasid nad prototüüpide valmistamiseks survevalu, mis on seotud suurte kulude ja pika ettevalmistusajaga. Alternatiivse tehnoloogia leidmine oli keeruline, kuna tuli täita mitmeid kriitilisi rakendusnõudeid. Nende nõuete hulka kuulub tugev materjal, mis pakub pikaajalist vastupidavust, peab vastu 120 000 tsüklile ja säilitab suurepärase pinnaviimistluse.

ASSA ABLOY otsis 3D-printimise võimalusi, alustades pulberprintimisest, et printida oma avamislahenduste elemente, kuid selle protsessi käigus saadud osad ei vastanud minimaalsetele tolerantsi ja pinnaviimistluse nõuetele.

Pärast vähese edu saavutamist pöördusid ASSA ABLOY insenerid Asiga edasimüüja Cotu poole. Cotu on kogenud teenindusbüroo, kellel on kogemusi fotopolümeerist 3D-printimise alal tööstussegmentidele. Cotu jäi kindlaks 3D-printimisele, kuid soovitas DLP-tehnoloogiat, et rahuldada ASSA ABLOY täpsus- ja pinnanõuded.

“Meid hämmastas, kuidas õigest materjalist 3D-prinditud näidised võivad konkureerida survevaluosadega.”

Jaroslav Papáček, R&D Mechanical Engineer, ASSA ABLOY

Cotu pöördus Henkel Loctite 3D-printimise materjalide poole, mis pakuvad mitmekesist valikut insenerikvaliteediga vaikusid erinevate DLP platvormide jaoks. Cotu tegi kindlaks, et LOCTITE 3D 3843 HDT60 High Toughness Matte Black oli Loctite’i ulatuslikust 3D-printimismaterjalide portfellist kõige sobivam materjal, mis vastas detailide nõuetele. Tegemist on mõõduka temperatuurikindlusega HDT60 poolpaindliku vaiguga, kõrge löögitugevusega ja mitmekülgse kasutusvõimega, mis sobib paljudeks erinevateks rakendusteks.

Kasutades LOCTITE 3843 koos Asiga PRO 4K 3D-printeriga, suutis Cotu 3D-printida need avamislahendused, mis vastasid kõigile detaili nõuetele. Asiga 3D-printerid andsid täiesti täpse väljundi. Kasutades Asiga DLP-tehnoloogiat ja Henkel LOCTITE’i materjale, tootis Cotu funktsionaalsed prototüübid, mis läbisid kõik nõutavad testid.

Cotu suutis ühe 15-minutilise printimistööga printida 500 detaili. 3D-prinditud prototüübid olid nii täpsed, et need võimaldasid varajases arendusetapis teha rohkem mehhaanilisi katseid ning see eelkatsetamine vähendas oluliselt lõpptoodangu testide ebaõnnestumist. ASSA ABLOY insenerid olid üllatunud 3D-prinditud detailide täpsusest ja mehaanilistest omadustest, mida lõppkasutatavate detailide puhul on võimalik saavutada.

Kui meeskond alustas seda teekonda, kavatsesid nad lihtsalt prototüüpe 3D-printida, kuid nüüd kasutavad nad 3D-printimise protsessi lõppkasutatavate detailide loomiseks. ASSA ABLOY meeskond on tehnoloogiaga nii rahul, et nad on juba arutanud selle tehnoloogia integreerimist oma tulevastesse tootearendusprotsessidesse.

“On suurepärane, kuidas 3D-printimine võib optimeerida nii arendus- kui ka tootmisprotsessi. Te ei pea maksma vormide ja muude tööriistade eest, te maksate ainult toodete eest; täiendavaid tootmisvahendeid ei ole vaja,” ütles ta.

Martin Lesák, teadus- ja arendustegevuse mehaanikainsener, ASSA ABLOY

Algne tekst pärineb Asiga kodulehelt ja selle kasutamine ja tõlkimine on kooskõlastatud Asigaga. 

Related Articles

Disccussion

This Post Has 0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back To Top

Product Enquiry

Saada meile päring ja võtame ühendust esimesel võimalusel.